'PAMJATI VAVILOVA
Keskvalmiv kuni hilisepoolne.
Marjad suured, ümarad kuni ümarovaalsed, mustad, läikivad, õhukese, kuid üsna vastupidava kestaga, asetsevad lühikestes kuni keskmise pikkusega kobarates võrdlemisi tihedalt, üsna ühtlase suuruse ja valmivusega, korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena. Viljaliha mahlane, hea maheda maitsega.
Põõsas keskmise kasvuga kuni suurepoolne, püstine, väga saagikas, asendusvõrseid annab üsna palju. Osa vilju võib tugeva saagi tõttu väiksemaks jääda, seega vajab korralikku väetamist ja kastmist ning regulaarset lõikamist. Lumerohketel talvedel võib esineda teistest sortidest rohkem okste murdumisi. Lehed teistest sortidest märgatavalt heledamad. Asendusvõrseid annab keskmisel hulgal.
Vastupidavus: senini talvekindel ja üsna vastupidav karusmarja-jahukastele ning üks sõstra-pahklesta kindlamaid sorte. Maaülikooli katsete põhjal on õite varisemine märgatavalt väiksem kui teistel sortidel. Sobib masinkorjeks.
Päritolu: aretatud Valgevene aiandusinstituudis sortide 'Paulinka' ja 'Belorusskaja sladkaja' ristamisel. Pollis sordiuurimises 1990. aastast. Kuulub Eesti soovitussortimenti 2001. aastast. Andmed seisuga 01.05.2021.