Avalehele Sisujuht Tagasiside Kontakt

Alates märtsist pakun Ida-Harjumaal (ajalise sobivuse korral ka mujal) järgmisi aiandusalaseid teenuseid: viljapuude ja marjapõõsaste kujundus- ja hoolduslõikus (sh suvine) ning tööde juhendamine. Lisateave... Tellimusest anna juba talvel teada, siis on aega atra seada!

Üritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

'Pamjati Vavilova'’Pamjati Vavilova’

Keskvalmiv kuni hilisepoolne.
Marjad suured (keskmine mass 1,4 g), ümarad kuni ümarovaalsed, mustad, läikivad, õhukese kestaga, asetsevad lühikestes kuni keskmise pikkusega kobarates võrdlemisi tihedalt, üsna ühtlase suuruse ja valmivusega, korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena. Viljaliha mahlane, hea maitsega. Marjad sisaldavad 8,6% suhkruid, 2,8% happeid ja C-vitamiini 160 mg 100 g kohta (Polli keemialabori andmeil).
Põõsas keskmise kasvuga, püstine, väga saagikas. Osa vilju võib tugeva saagi tõttu väiksemaks jääda, seega vajab korralikku väetamist. Lumerohketel talvedel võib esineda teistest sortidest rohkem okste murdumisi. Lehed teistest sortidest heledamad. Asendusvõrseid annab keskmisel hulgal. Esmaandmetel talvekindel ning üsna vastupidav karusmarja-jahukastele ja sõstra-pahklestale. Sobib masinkorjeks.
Päritolu: aretatud Valgevene aiandusinstituudis sortide 'Paulinka' ja 'Belorusskaja sladkaja' ristamisel. Pollis sordiuurimises 1990. aastast. Kuulub Eesti soovitussortimenti 2001. aastast, sobib nii äri- kui koduaeda.
Andmed seisuga 01.03.2013.