Avalehele Sisujuht Tagasiside Kontakt

Alates märtsist pakun Ida-Harjumaal (ajalise sobivuse korral ka mujal) järgmisi aiandusalaseid teenuseid: viljapuude ja marjapõõsaste kujundus- ja hoolduslõikus (sh suvine) ning tööde juhendamine. Lisateave... Tellimusest anna juba talvel teada, siis on aega atra seada!

Üritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

'Lentjai'
’Lentjai’

Hilisepoolse valmimisajaga.

Marjad mustad, läikivad, suured kuni väga suured (keskmine mass 1,7 g), hapumagusad, väga hea maheda maitsega, ebaühtlase valmivusega (lauamarjana tarbimisel ei peeta seda puuduseks), asetsevad keskmise pikkuse ja tihedusega kobarates, korjatavad nii üksikmarjadena kui ka kobaratena, täisküpsena kipuvad kuivemates oludes varisema. Viljaliha mahlane, väga maitsev. Sort sobib nii lauale kui ka töötlemiseks. Viljad sisaldavad keskmiselt 7,9% suhkruid, 2,7% happeid ja 106 mg C-vitamiini 100 g kohta (Polli keemialabori andmeil).

Põõsas keskmise suurusega või suurepoolne, laiümar, laiuva kasvulaadiga, hakkab varakult kandma, väga saagikas (keskmine saagikus 2,9 kg põõsalt), asendusvõrseid annab keskmisel hulgal, senistel andmetel talvekindel, vastuvõtlik pahklestale. Leherootsud pikad ja violetsed. Lehe keskmine hõlm pikk ja kaardub allapoole. Lehelabad ripuvad allapoole. Pungad on lillad. Mõnikord on varresõlmel kaks punga. Osa oksi vajub saagiraskuse all laiali, seepärast on soovitatav põõsast toestada. Sort ei sobi laiuvate ja hapravõitu okste tõttu masinkorjeks.

Päritolu: aretatud Venemaal Orjoli katsejaamas sortide ‘Brödtorp’ ja ‘Minai Smõrjev’ ristamisel. Eestis riiklikus sordikatsetuses 1990. a-st, kuulub Eesti soovitussortimenti 2001. aastast, koduaiasort.

Andmed seisuga 01.10.2018.