Avalehele Sisujuht Tagasiside Kontakt

Alates märtsist pakun Ida-Harjumaal (ajalise sobivuse korral ka mujal) järgmisi aiandusalaseid teenuseid: viljapuude ja marjapõõsaste kujundus- ja hoolduslõikus (sh suvine) ning tööde juhendamine. Lisateave... Tellimusest anna juba talvel teada, siis on aega atra seada!

Üritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

'Otelo'
’Otelo’

Hiline (praegustest sortidest üks hilisemaid).
Marjad keskmise suurusega kuni suured, magushapud, tugeva maitse ja aroomiga, püsivad hästi põõsas ja säilitavad maitse, sobivad hästi töötlemiseks, esmaandmetel ka sügavkülmutamiseks (pärast ülessulamist säilib tugev sõstramaitse [eriti kestal), ei lagune palju). Viljaliha mahlane. Viljakest keskmise paksusega kuni paks. Viljadel sordiomased väikesed heledad täpid. Tari pikk (9 ja rohkem marja), marjad asetsevad keskmise tihedusega. Viljad valmivad ühtlaselt.
Põõsas üsna tugeva kasvuga, saagikus keskmine kuni suur. Asendusvõrseid annab keskmisel hulgal. Võrse valkjas, pungad suured, ovaalsed, lillakasrohelised, eemalehoidvad. Talvekahjustusi pole siiani esinenud. Haigus- ja kahjurikindlus senini hea. Peaks sobima masinkorjeks.
Pärit Slovakkiast. Lisateave: http://www.zahradnictvoiveta.sk/ovocinarstvo-drobne-ovocie-otelo-ribes-nigrum-id802.
Andmed seisuga 01.03.2013.