Avalehele Sisujuht Tagasiside Kontakt

Alates märtsist pakun Ida-Harjumaal (ajalise sobivuse korral ka mujal) järgmisi aiandusalaseid teenuseid: viljapuude ja marjapõõsaste kujundus- ja hoolduslõikus (sh suvine) ning tööde juhendamine. Lisateave... Tellimusest anna juba talvel teada, siis on aega atra seada!

Üritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

'Bagira'
’Bagira’

Hilisepoolne või hiline.

Marjad
mustad, läikivad, suured või väga suured (keskmine mass 1,7 g), ühtlase suuruse ja peaaegu ühtlase valmivusega, asetsevad lühikestes kuni keskmise pikkusega kobarates keskmise tihedusega, korjatavad nii üksikmarjadena kui kobaratena. Viljaliha mahlane, aromaatne, hapumagus, maheda maitsega. Viljakest keskmise paksusega. Sobivad nii laua- kui ka tööstusmarjaks.

Põõsas keskmise tugevuse ja laiuvusega, asendusvõrseid annab üsna palju, hakkab varakult kandma, saagikas (keskmine saak 2,8 kg põõsalt). Senistel andmetel talvekindel, ei nakatu jahukastesse, kuid mingil määral vastuvõtlik pahklestale.

Päritolu: aretatud 1973. a Venemaal I. V. Mitšurini nimelises Üleliidulises Aianduse Teadusliku Uurimise Instituudis sortide 'Minai Šmõrjev' ja 'Brödtorp' ristamisel. Pollis sordiuurimises 1990. aastast, Eesti riiklikus sordikatsetuses 1998. aastast ja soovitussortimendis 2010. aastast.

Andmed seisuga 01.10.2018.