Avalehele Sisujuht Tagasiside Kontakt

Alates märtsist pakun Ida-Harjumaal (ajalise sobivuse korral ka mujal) järgmisi aiandusalaseid teenuseid: viljapuude ja marjapõõsaste kujundus- ja hoolduslõikus (sh suvine) ning tööde juhendamine. Lisateave... Tellimusest anna juba talvel teada, siis on aega atra seada!

Üritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

'Sokrovištše'

Varajane või väga varajane.

Marjad suured (1,6-2,1 g), nõrga läikega, hapukasmagusad. Viljakest õhuke. Viljakobar keskmise pikkusega, marjad asetsevad keskmise tihedusega.

Põõsas keskmise kasvuga, veidi laiuv, keskmise tihedusega. Võrsed keskmise jämedusega, peaaegu sirged, noorena helerohelised, hiljem helepruunid, nõrkade udekarvadega. Pungad munajad, teravdunud tipuga, rohelised, võrsest eemalehoidvad. Lehed helerohelised.

Head ja vead: Sort on talvekindel, varaviljakas, hea vastupidavusega seenhaigustele ja pahklestale. Põõsas vananeb tavalisest kiiremini, vajab kõrget agrotehnikat. Väga saagikas, kuid niiskuspuudusel jääb osa vilju väikeseks.

Päritolu: Aretanud L. Zabelina Venemaal sordi ’Tšornaja grozd’ (’Черная гроздь’) vabatolmlemise seemiku ja sordi ’Nester Kozin’ (’Нестер Козин’) ristamisel.

Allikas: Väino Eskla kollektsioonis olevad selle sordi taimed ja veebileht http://www.vniispk.ru/black_currant.php?key=184.

Sordikirjeldust uuendatud 12.10.2018.