Avalehele Sisujuht Tagasiside KontaktÜritused
Vaata kõiki

Aiauudised
busyPOLLXT_LOADING

Viljapuude ja marjapõõsaste istutamine


Istutusaugu kaevamisel tõsta eraldi hunnikutesse rohumättad (vasakul), pealmine viljakam mullakiht (keskel) ja sügaval asuv viljatu muld (paremal). Viimast ära istutamisel kasuta, see asenda huumusrikka mullaga või kompostiga.

Kõige sügavamale augu põhja kasuta ära orgaanilised majapidamisjäätmed, mis ei kuulu istutatavale taimeliigile.Augu põhja võid panna ka kokkuriisutud teiste taimeliikide lehed ja peenikesed oksad (viljapuudele-marjapõõsastele nt lepa-, kase-, vahtra jt lehed). NB! Sama liigi puhul on suur oht levitada haigusi.


Jäätmetele pane peale kiht viljakat väetiste või kompostiga rikastatud mulda. Mättad ja viljatu põhjamuld kasuta nt pinnaselohkude täiteks.


Enne istutamist eemalda istikult kilekott.


Aseta istik augu põhja viljakale mullale, ümbritsedes juurepalli sama mullaga.
Sõstraistik pane mulda 5–10 cm sügavamale, kui see potis kasvas: siis tekib varre alaosale lisajuuri ning mulda jäänud pungadest kasvab uusi elujõulisi oksi.

Viljapuude soovituslik istutusaeg on kevadel, marjapõõsastel aga lisaks sügisel (eelkõige potis vähejuurdunud või paljasjuursete taimede puhul). Nõuistikuid võib julgelt maha panna ka südasuvel, peaasi, et istutuskoht pidevalt kastetud saaks.


Müügiks on pakkuda järgmiste sõstrasortide istikuid: vaata siit...


Väino Eskla

30.05.2018